ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 26.4.2020

Počasie vo Zvolene: Slnečným dňom odzvonilo, pocítime aj výraznejšie ochladenie

Na prelome apríla a mája očakávajte v počasí výraznú zmenu. Obloha sa zatiahne a okrem toho, že z nej zaprší, prídu aj prvé tohtoročné búrky. Ku koncu týždňa nás zrejme neminie ani citeľné ochladenie, teploty cez víkend by totiž nemali prekročiť hranicu 15 stupňov.

Pondelok (27.4.) nás bude zrána vo Zvolene sprevádzať jasná obloha. Keďže už doobeda má oblačnosť vo veľkom pribúdať, najmä v druhej polovici dňa treba pre zmenu počítať so zamračenou oblohou.  Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 3 stupňov Celzia nad nulou. Noc z nedele na pondelok však má byť mrazivá, a preto meteorológovia nevylučujú ani možnosť, že teplota ráno zostane pod bodom mrazu. Pre nízke ranné teploty vydali i výstrahu prvého stupňa. Cez deň sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov.

Utorok (28.4.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 7 až 9 stupňov a počas dňa teplota vystúpi maximálne na hodnotu 20 stupňov Celzia.

Streda (29.4.) prinesie opäť množstvo oblačnosti. Tentokrát však už treba počítať aj s dažďom, a to počas celého dňa, vylúčené pritom nie sú ani búrky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 12 až do popoludňajších devätnástich stupňov.

Štvrtok (30.4.) zostane v znamení zamračenej oblohy a znovu očakávame i množstvo dažďových prehánok. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť na úrovni okolo 20 stupňov.

Piatok (1.5.) má priniesť znovu zamračenú oblohu, ako aj zrážky. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 8 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 13 stupňov.

Sobota (2.5.) bude oblačná, pričom k večeru môže pretrvávať zmenšená oblačnosť. Najmä ráno očakávajte i slabé dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.5.) má byť opäť raz v znamení zamračenej oblohy a s dažďovými prehánkami. Tie by nás mali sprevádzať i počas noci z nedele na pondelok. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 9 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 12 stupňov.