ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 19.7.2020

Počasie vo Zvolene: Slnečných lúčov si užijeme viac, opäť nás však potrápi aj dážď

Počas nasledujúceho týždňa nás môžu potešiť príjemné teploty a veľké množstvo slnkom zaliatych dní. Ako naschvál sa ale s príchodom víkendu počasie zmení. Už v piatok má totiž naše územie zasiahnuť oblačnosť a počítať musíme i so zrážkami.

Pondelok (20.7.) nás bude vo Zvolene sprevádzať polooblačná obloha, pričom ráno môžeme očakávať slnečnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 13 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 25 stupňov.

Utorok (21.7.) má pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť a fúkať bude slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 16 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 28 stupňov.

Streda (22.7.) zostane slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (23.7.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na príjemných 22 stupňov Celzia.

Piatok (24.7.) má pretrvávať mnoho oblačnosti a nevyhneme sa ani dažďovým prehánkam, ktoré nás majú sprevádzať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 16 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 23 stupňov.

Sobota (25.7.) bude bez výraznej zmeny. Obloha zostane zamračená a intenzívne zrážky sa majú vyskytnúť najmä v druhej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 19 stupňov.

Nedeľa (26.7.) prinesie zamračenú oblohu a počítať musíme opäť aj s dažďom. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 18 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 21 stupňov Celzia.