ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 5.8.2018

Počasie vo Zvolene: Slnečno a vysoké teploty, potrápia nás aj letné prehánky či búrky

Tropické teploty vzduchu počas dňa, ale aj noci, budú panovať na našom území aj počas druhého augustového týždňa. Menšia zmena by mala prísť cez víkend, kedy meteorológovia predpokladajú mnoho oblačnosti, dažďa a pokles teplôt na úroveň okolo 25 stupňov Celzia.

Pondelok (6.8.) bude vo Zvolene prevažne jasný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 17 do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Utorok (7.8.) prinesie znovu prevažne jasnú oblohu a teploty, ktoré sa budú opäť tiahnuť až k úrovni 32 stupňov Celzia v tieni.

Streda (8.8.) bude naďalej teplá a slnečná, pričom v podvečerných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.8.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu. Teplota vzduchu vystúpi až ku hranici 33 stupňov Celzia.

Piatok (10.8.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu. V poobedňajších hodinách je predpoklad, že sa môže vyskytnúť aj prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 24 až do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Sobota (11.8.) má byť oblačná a s hrozbou prehánok či búrok počas celého dňa. Teploty vzduchu zostanú ešte stále pomerne vysoké, a to na úrovni do 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.8.) bude v znamení zamračenej oblohy. Najmä poobede a podvečer by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 25 stupňov.