ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 31.3.2019

Počasie vo Zvolene: Slnečné lúče koncom týždňa vystrieda mnoho oblačnosti a dažďa

Prvé aprílové dni spočiatku prinesú prevažne jasnú oblohu. Už od štvrtkového večera, ale očakávame pribúdanie oblačnosti a počítať by sme mali aj s množstvom dažďových prehánok. Dobrou správou však je, že teploty by sa mali stále udržiavať nad hranicou pätnásť stupňov Celzia.

Pondelok (1.4.) bude vo Zvolene jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +4 do popoludňajších plus 18 stupňov Celzia.

Utorok (2.4.) má byť prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na +16 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 do +3 stupne Celzia.

Streda (3.4.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +5 až do popoludňajších 15 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (4.4.) prinesie takmer jasnú oblohu, avšak k večeru už očakávame pribúdanie oblačnosti a dažďové prehánky. Tie by mali pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +17 stupňov Celzia.

Piatok (5.4.) má priniesť mnoho oblačnosti a k večeru opäť aj dážď. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +7 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 16 stupňov Celzia.

Sobota (6.4.) má byť zamračená a s intenzívnymi dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.4.) bude v znamení zamračenej oblohy a opäť aj s dažďom, pričom vylúčené nie sú ani búrky. Teploty vzduchu budú od ranných +5 až do popoludňajších 16 stupňov Celzia.