Posledné novembrové a zároveň aj prvé decembrové dni sa podľa meteorológov majú niesť v duchu veľkej oblačnosti. Pre najbližší týždeň zároveň platí i viacero výstrah. Čo sa týka denných teplôt, stále sa budú držať nad nulou.

Pondelok (29.11.) bude vo Zvolene pretrvávať spočiatku veľká oblačnosť, pričom v druhej polovici dňa očakávame prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo mínus dva stupne Celzia s tým, že počas ranných hodín treba počítať aj s poľadovicou. SHMÚ zároveň kvôli nej vydal i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +3 stupne Celzia.

Utorok (30.11.) má byť zamračený, avšak s výnimkou rána, kedy očakávame jasnú oblohu. Od popoludňajších hodín dokonca nie je vylúčené ani sneženie, kvôli ktorému je vydaná aj výstraha prvého stupňa. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus dva stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na +1 stupeň Celzia.

Streda (1.12.) zostane oblačná. Zatiaľ čo v ranných hodinách nás potrápia snehové jazyky a záveje (platí pre ne i výstraha prvého stupňa), v druhej polovici dňa to budú dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších 5 stupňov.

Štvrtok (2.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Opäť treba počítať aj s dažďom, pričom zrážky majú pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň štyri stupne Celzia.

Piatok (3.12.) prinesie na naše územie opäť veľkú oblačnosť. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo -4 stupne, cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu plus jeden stupeň Celzia.

Sobota (4.12.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu plus dva stupne Celzia.

Nedeľa (5.12.) prinesie zamračenú oblohu s tým, že ráno a doobeda majú pretrvávať aj snehové prehánky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže mínus jeden stupeň a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 2 stupne.