Denné teploty vzduchu presahujúce hranicu päť stupňov Celzia? Aj keď to v prípade niektorých nedávno uplynulých dňoch bola realita, v rámci nadchádzajúceho januárového týždňa niečo také nehrozí.

Pondelok (17.1.) bude pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Vylúčené pritom nie je ani sneženie či dažďové prehánky, prípadne zmiešané zrážky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -1 až do +1 stupňa Celzia.  Denná teplota by nemala prekročiť hodnotu +4 stupne. Počas celého dňa má fúkať silný vietor, SHMÚ kvôli nemu vydal i výstrahu prvého stupňa. Meteorológovia pritom varujú aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov, aj v tomto prípade platí výstraha prvého stupňa.

Utorok (18.1.) má byť prevažne jasný. Silný vietor by nás už trápiť nemal, no kiežby sa to isté dalo povedať i o snehových jazykoch a závejoch. Ich tvorba sa očakáva najmä v prvej polovici dňa, platí pre ne opäť aj výstraha prvého stupňa. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže mínus dva stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na +2 stupne Celzia.

Streda (19.1.) síce bude zamračená, avšak s výnimkou rána, kedy očakávame polooblačnú, prípadne takmer jasnú oblohu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo -5 stupňov. V popoludňajšom čase s vyššou teplotou ako sú +4 stupne Celzia určite počítať netreba.

Štvrtok (20.1.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, počítať treba aj s intenzívnejším snežením. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň plus tri stupne Celzia.

Piatok (21.1.) prinesie množstvo oblačnosti, vyskytnúť by sa mali znovu aj snehové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus štyroch až do popoludňajšej nuly.

Sobota (22.1.) zostane zamračená a opätovne treba počítať aj so snežením. Snehové zrážky by pritom v rámci tohto dňa mali pretrvávať už len počas ranných hodín. Popoludní s vyššou teplotou ako je mínus jeden stupeň Celzia určite počítať netreba.

Nedeľa (23.1.) má byť polooblačná. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu mínus štyri stupne a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus tri stupne Celzia.