Nadchádzajúce májové dni okrem mrazov prinesú opäť aj dažďové zrážky. Meteorológovia zároveň avizujú i búrky, ktorých výskyt očakávajú predovšetkým počas najbližšej nedele. Denné teplotné maximá sa majú pohybovať okolo dvadsiatky.

Pondelok (13.5.) má byť spočiatku jasno, postupne až oblačno. Hneď v úvode týždňa nás zároveň neminú prízemné mrazy, ktoré predstavujú hrozbu pre vegetáciu nižšieho vzrastu, SHMÚ kvôli nim vydal aj výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí od 8 do 10 stupňov Celzia a denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťjeden stupňov. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor.

Utorok (14.5.) by mala najskôr znova pretrvávať jasná, postupne až zamračená obloha. Naďalej treba počítať i s prízemnými mrazmi, pre ktoré stále platí aj výstraha prvého stupňa. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 10 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 18 stupňov Celzia.

Streda (15.5.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo deviatich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 19 stupňov.

Štvrtok (16.5.) sa síce bude niesť v znamení zamračenej oblohy, no  s príchodom podvečera môže dôjsť k zmenšeniu oblačnosti. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 17 stupňov Celzia.

Piatok (17.5.) zostane oblačný, pričom v rámci tohto dňa nás už potrápia aj dažďové zrážky. Tie navyše nie sú vylúčené ani počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do 21 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (18.5.) má byť spočiatku zamračená a daždivá, v druhej polovici dňa očakávame polooblačnú oblohu. Denná teplota vzduchu vystúpi na 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.5.) prinesie množstvo oblačnosti. Opäť sa k slovu dostane aj dážď s tým, že možné sú i búrky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 14 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 22 stupňov.