Denná teplota vzduchu na úrovni 16 °C? V závere posledného májového týždňa teplejšie zrejme nebude. Meteorológovia zároveň predpokladajú, že nás v najbližšom období potrápia i prízemné mrazy.

Pondelok (23.5.) má pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí osem až desať stupňov, pričom počas noci z nedele na pondelok sa môže teplota miestami pohybovať pod bodom mrazu. SHMÚ pre očakávaný prízemný mráz, ktorý môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu, vydal aj výstrahu prvého stupňa. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá na príjemných 24 stupňov.

Utorok (24.5.) prinesie množstvo oblačnosti a zrána i dážď. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže trinásť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 22 stupňov.

Streda (25.5.) zostane oblačná. Opäť treba počítať aj s prehánkami, meteorológovia dokonca avizujú i búrky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí na 25 stupňov.

Štvrtok (26.5.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom v čase obeda má pretrvávať skôr polooblačná obloha. Popoludní s vyššou teplotou ako je 20 stupňov Celzia určite počítať netreba.

Piatok (27.5.) nás bude sprevádzať spočiatku takmer jasná obloha, v druhej polovici dňa očakávame zamračenú oblohu. Počas noci z piatka na sobotu zároveň nie sú vylúčené dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 14 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia.

Sobota (28.5.) má byť oblačná, počítať treba i s dažďom. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň sedemnásť stupňov.

Nedeľa (29.5.) bude slnečná a jasná, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy očakávame zamračenú oblohu. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 9 stupňov s tým, že popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 16 stupňov Celzia.