Ďalšie sneženie? Hoci nás snehové zrážky neminuli ani v závere prvého decembrového týždňa, v tom nasledujúcom by sa k slovu vôbec dostať nemali. V najbližšom období treba počítať skôr s dažďom. Zároveň niektoré dni prinesú i vyššie denné teploty vzduchu.

Pondelok (11.12.) bude pretrvávať prevažne zamračená obloha, dopoludnia zrejme i dážď.  Počítať zároveň treba aj s poľadovicou, SHMÚ kvôli nej vydal i výstrahu prvého stupňa platnú od polnoci do 14-tej hodiny. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -1 až -3 stupne a denná teplota dosiahne úroveň 1 stupeň Celzia. Pofukovať by mal iba slabý premenlivý vietor.

Utorok (12.12.) má byť prevažne jasno, pričom ráno a večer nie je vylúčená zväčšená oblačnosť. K slovu sa pravdepodobne znova dostane i poľadovica, vydaná je pre ňu opäť aj výstraha prvého stupňa platná v čase od 3.00 do 9.00 hod. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -1 stupeň. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 4 stupne Celzia.

Streda (13.12.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus dva stupne. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže +5 stupňov.

Štvrtok (14.12.) zostane zamračený. Dažďové zrážky možno očakávať výlučne už iba počas ranných hodín. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň plus štyri stupne.

Piatok (15.12.) nás má sprevádzať takmer jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus piatich až do popoludňajšieho plus jedného stupňa Celzia.

Sobota (16.12.) bude polooblačná, avšak s výnimkou rána, kedy má pretrvávať zamračená obloha. Ortuť teplomera sa v rámci tohto dňa dostane na +2 stupne.

Nedeľa (17.12.) má byť zamračená. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže mínus šesť stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus tri stupne Celzia.