Denná teplota vzduchu presahujúca hranicu päť stupňov Celzia? V týždni na prelome mesiacov november a december má byť uvádzaná hranica pokorená len raz. Presnejšie v stredu, ktorá sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, podobne ako väčšina nasledujúcich dní.

Pondelok (28.11.) bude spočiatku oblačno, k večeru prevažne jasno a fúkať má len slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -1 až +1 stupeň Celzia, pričom ráno zároveň nie je vylúčená poľadovica. SHMÚ kvôli nej vydal i výstrahu prvého stupňa. V poobedňajších hodinách s viac ako piatimi stupňami počítať určite netreba.

Utorok (29.11.) má pretrvávať prevažne jasná obloha, s tým, že opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -4 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 3 stupne Celzia.

Streda (30.11.) prinesie veľkú oblačnosť. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 7 stupňov a ráno nám teplomer ukáže -3 stupne Celzia.

Štvrtok (1.12.) sa bude najskôr niesť v znamení jasnej oblohy, v druhej polovici dňa by nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 5 stupňov.

Piatok (2.12.) má byť zamračený. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus troch až do popoludňajších dvoch stupňov Celzia.

Sobota (3.12.) zostane oblačná. Aj keď v priebehu dňa by predbežne pršať nemalo, v rámci noci zo soboty na nedeľu nás určite dážď neminie. Najvyššia denná teplota vystúpi na 3 stupne.

Nedeľa (4.12.) prinesie tak ako aj predchádzajúce dni množstvo oblačnosti. Počítať treba i so slabšími dažďovými prehánkami, ktoré majú pretrvávať od ranných hodín. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže +1 stupeň a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 4 stupne Celzia.