ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 20.4.2020

Počasie vo Zvolene: SHMÚ varuje pred nočnými mrazmi, cez víkend treba počítať aj s dažďom

Zatiaľ čo najbližšie noci budú poriadne chladné, teploty vzduchu sa počas dňa vyšplhajú k hranici 20 stupňov Celzia. Sprevádzať nás má slnečná a jasná obloha, avšak s príchodom víkendu sa obloha zatiahne a prinesie aj množstvo dažďových zrážok.

Pondelok (20.4.) nás bude vo Zvolene sprevádzať zväčša jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 2 stupne Celzia nad nulou. Pondelková noc však bude mrazivá, a preto meteorológovia nevylučujú ani možnosť, že teplota ráno zostane pod bodom mrazu. Pre nízke ranné teploty vydali i výstrahu prvého stupňa. Cez deň sa vzduch ohreje najviac na 18 stupňov.

Utorok (21.4.) má byť veľmi podobný pondelku. Očakávame znovu prevažne jasnú oblohu s najvyššou teplotou vzduchu okolo 18 stupňov Celzia. Pre ranné teploty platí opäť aj výstraha prvého stupňa, nakoľko je predpoklad, že sa znovu prebudíme do rána, kde nás bude sprevádzať prízemný mráz.

Streda (22.4.) prinesie slnečnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +5 až do popoludňajších šestnástich stupňov.

Štvrtok (23.4.) zostane v znamení slnečnej a jasnej oblohy, avšak v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť na úrovni okolo 18 stupňov Celzia.

Piatok (24.4.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 9 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 19 stupňov.

Sobota (25.4.) bude zamračená a s množstvom dažďových zrážok, ktoré majú pretrvávať počas celého dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.4.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy a so slabými dažďovými prehánkami. Tie by nás mali sprevádzať najmä v podvečerných hodinách. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo 12 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 22 stupňov.