ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 20.6.2021

Počasie vo Zvolene: SHMÚ varuje pred horúčavami, vyskytnúť sa môžu i búrky s krúpami

Žiaľ, aj počas najbližších dní treba počítať s mimoriadne vysokými teplotami. Meteorológovia zároveň kvôli ním už stihli vydať i výstrahu prvého stupňa. Dobrou správou je, že aspoň v závere týždňa by malo dôjsť k miernemu ochladeniu.

Pondelok (21.6.) bude vo Zvolene spočiatku polooblačno, k večeru prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo dvadsaťdva stupňov. Najvyššia denná teplota by sa mala ocitnúť až na hodnote tridsaťštyri stupňov. Pre vysoké popoludňajšie teploty zároveň platí i výstraha prvého stupňa. Keďže poobede by naše územie mali zasiahnuť i búrky s krúpami, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa aj kvôli nim.

Utorok (22.6.) má pretrvávať prevažne jasná obloha. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 21 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 36 stupňov Celzia.

Streda (23.6.) má byť takmer jasná, pričom poobede a k večeru očakávame zväčšenú oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 25 až do popoludňajších 32 stupňov.

Štvrtok (24.6.) prinesie množstvo oblačnosti. Nevyhneme sa ani dažďu, ktorý nás zároveň bude sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 33 stupňov Celzia.

Piatok (25.6.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo dvadsaťjeden stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 30 stupňov.

Sobota (26.6.) má byť oblačná, pričom sa o slovo prihlásia aj prehánky či búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na relatívne príjemných 27 stupňov.

Nedeľa (27.6.) zostane zamračená. Naše územie majú zároveň opäť zasiahnuť i dažďové zrážky, počítať s nimi treba aj počas noci z nedele na pondelok. V ranných hodinách nám teplomer ukáže devätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 29 stupňov Celzia.