Ani v nadchádzajúcich dňoch nebude pretrvávať skutočná zima, hoci s príchodom štvrtka dôjde k prechodnému ochladeniu. Pod nulu totiž denné teploty nestlačí ani príliv chladnejšieho vzduchu. Predbežne sa majú pohybovať tesne nad bodom mrazu.

Pondelok (9.1.) bude prevažne zamračený. K slovu sa zrejme dostanú aj snehové zrážky a hmly, pričom kvôli hmlám SHMÚ dokonca vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 4 stupne nad nulou. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 7 stupňov Celzia.

Utorok (10.1.) má spočiatku pretrvávať zamračená obloha, neskôr možno očakávať prevažne polooblačnú oblohu. V ranných hodinách nás zároveň neminie dážď. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +1 stupeň. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na +6 stupňov Celzia.

Streda (11.1.) síce prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak s tým, že od poobedia by nás mala sprevádzať veľká oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo nuly a v popoludňajších hodinách nám teplomer ukáže +7 stupňov.

Štvrtok (12.1.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Na druhej strane nás zrejme okrem veľkej oblačnosti neminie ani sneženie. Snehové vločky majú z oblohy padať počas celého dňa, pričom miestami môže ísť o snehovo-dažďové prehánky. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +2 stupne Celzia.

Piatok (13.1.) zostane oblačný, snežiť by predbežne v inom ako podvečernom čase nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus štyroch až do popoludňajšieho jedného stupňa nad nulou.

Sobota (14.1.) prinesie množstvo oblačnosti, tak ako aj dva predchádzajúce dni. K slovu sa opäť dostanú i zrážky, avšak tentoraz už nie tie snehové, ale dažďové. Pretrvávať majú od obeda, vrátane noci zo soboty na nedeľu. Denná teplota vzduchu vystúpi na +5 stupňov.

Nedeľa (15.1.) má byť nielen zamračená, ale aj daždivá. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +3 stupne. Popoludní by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako sedem stupňov Celzia.