ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 24.11.2019

Počasie vo Zvolene: Rána už budú chladnejšie, teploty cez deň pretrvajú pri hranici 10 stupňov

Napriek tomu, že sa blíži koniec novembra sa s nami jeseň ešte nelúči. Postupne síce pociťujeme mierne ochladenie, no teploty na dané obdobie zostávajú stále nadpriemerné. Zmena by ale mala nastať v prvý decembrový deň, kedy má zima udrieť v plnej sile.

Pondelok (25.11.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku jasná obloha, postupne až polooblačná. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných dvoch do popoludňajších 10 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (26.11.) má byť prevažne zamračený a opäť zafúka i slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 9 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo troch stupňov Celzia.

Streda (27.11.) bude znovu prevažne zamračená a tentokrát sa k oblačnosti pripoja aj dažďové prehánky. Tie majú pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 4 až do popoludňajších 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (28.11.) zostane naďalej v znamení zamračenej oblohy. Počítať treba aj s dažďom, a to najmä v prvej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 10 stupňov.

Piatok (29.11.) prinesie mnoho oblačnosti a k večeru i slabý dážď. Ranná teplota vzduchu bude okolo troch stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať na úrovni deväť stupňov.

Sobota (30.11.) má byť prevažne polooblačná, pričom najmä v ranných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 5 stupňov.

Nedeľa (1.12.) bude ráno jasná, avšak postupne očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak už od obeda nás má sprevádzať zamračená obloha. Teploty vzduchu očakávame od ranných mínus štyroch až do popoludňajších dvoch stupňov nad nulou.