ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 29.10.2017

Počasie vo Zvolene: Prvé sneženie a denné teploty prevažne do desať stupňov Celzia

Nie príliš priaznivé predpovede meteorológov sa naplnili, a tak aj do nášho mesta v nedeľu zavítal silný vietor a počas celého dňa nás potrápil i intenzívny dážď. Počas pondelkového dopoludnia by sa podľa predpovedí meteorológov mali vo Zvolene vyskytnúť dokonca aj prvé snehové prehánky. 

Pondelok (30.10.) má byť prevažne polooblačno, ráno a večer bude zmenšená oblačnosť a dopoludnia očakávame aj prvé sneženie. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 1 do 3 stupne Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 4 až 6 stupňov Celzia.

Utorok (31.10.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 5 až 7 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť okolo nula stupňov Celzia.

Streda (1.11.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 2 až do popoludňajších 9 stupňov.

Štvrtok (2.11.) bude v znamení zamračenej oblohy s rannou teplotou okolo 3 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 11 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami.

Piatok (3.11.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo šesť stupňov. Z rána treba počítať aj so slabšími dažďovými prehánkami. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 12 stupňov.

Sobota (4.11.) má byť slnečná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných dvoch až do popoludňajších deväť stupňov Celzia.

Nedeľa (5.11.) bude v znamení zamračenej oblohy a s dažďom, ktorý má pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 10 stupňov Celzia.