ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 30.8.2020

Počasie vo Zvolene: Prvé septembrové dni prinesú citeľné ochladenie, potrápia nás aj zrážky

Úvod septembra sa bude niesť v znamení kolísavého počasia. Prestriedajú sa slnečné, polooblačné, ale aj zamračené dni a podobne to bude i s dennými teplotami vzduchu. Tie sa počas tohto týždňa majú pohybovať v rozpätí od 17 až 25 stupňov Celzia.

Pondelok (31.8.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne má však pretrvávať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 17 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 24 stupňov.

Utorok (1.9.) má pretrvávať mnoho oblačnosti a dopoludnia nás majú sprevádzať i dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 16 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 19 stupňov.

Streda (2.9.) prinesie polooblačnú oblohu a najmä ráno opäť aj dážď. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 13 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Štvrtok (3.9.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy a meteorológovia tiež predpokladajú výskyt intenzívnych prehánok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Piatok (4.9.) má byť slnečný a jasný, s výnimkou času okolo obeda, kedy má pretrvávať zväčšená oblačnosť a v tomto čase nie sú vylúčené ani slabé zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 13 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 23 stupňov.

Sobota (5.9.) bude polooblačná a ojedinele sa môžu vyskytnúť i slabšie prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 25 stupňov.

Nedeľa (6.9.) zostane polooblačná, no podvečer už má pretrvávať zamračená obloha. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 16 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 24 stupňov Celzia.