Jasná obloha a teploty typické pre jarné obdobie. Presne taký bude úvod marca, pričom zmena príde vo štvrtok. Práve v tento deň treba počítať s veľkou oblačnosťou a následne aj s výrazným ochladením. Skrátka, zima ešte ani zďaleka nepovedala posledné slovo.

Pondelok (1.3.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus dva stupne Celzia. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus dvanásť stupňov.

Utorok (2.3.) má byť opäť prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus štyroch stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 15 stupňov Celzia.

Streda (3.3.) zostane slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus dvoch až do popoludňajších trinástich stupňov.

Štvrtok (4.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy má byť polooblačno. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 14 stupňov.

Piatok (5.3.) prinesie množstvo oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa nie sú vylúčené ani zrážky. Malo by ísť o zmiešané prehánky, takže treba počítať nielen s dažďom, ale aj snežením. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus dva stupne. Cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 5 stupňov.

Sobota (6.3.) má byť spočiatku opäť zamračená, lenže oblačnosť sa bude postupne rozpadať. V čase obedňajších hodín teda môžeme očakávať polooblačno a poobede by už nad naším územím mala pretrvávať jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na hodnotu 3 stupne.

Nedeľa (7.3.) bude slnečná a jasná. V ranných hodinách nám teplomer ukáže sedem stupňov pod nulou a počas dňa by sme na ňom viac ako 4 stupne Celzia zaznamenať nemali.