A je to tu. Na našom území sa 20. marca v podvečernom čase oficiálne začne meteorologická jar. Prvé jarné dni pritom s výnimkou teplôt vzduchu až také ideálne, ako tie nedávno uplynulé, žiaľ, nebudú.

Pondelok (20.3.) bude síce oblačný, avšak s tým, že k večeru by oblačnosť mala ustúpiť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 1 až 3 stupne nad nulou a denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 18 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (21.3.) má pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. V čase okolo obeda zároveň nie je vylúčený slabší dážď. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú +5 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 15 stupňov.

Streda (22.3.) prinesie množstvo oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo plus štyri stupne Celzia. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže sedemnásť stupňov.

Štvrtok (23.3.) zostane oblačný až zamračený, pričom v rámci celého dňa treba počítať i s dažďovými zrážkami. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +14 stupňov.

Piatok (24.3.) prinesie presne tak ako aj predošlé dni, opäť veľa oblačnosti. Zároveň nás znova neminie ani dážď, prehánky možno očakávať i počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných ôsmich až do popoludňajších pätnástich stupňov.

Sobota (25.3.) má byť spočiatku zamračená a daždivá, v druhej polovici dňa by mala pretrvávať polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (26.3.) sa bude najprv niesť v znamení takmer jasnej oblohy, následne od obeda až do konca dňa treba počítať so zamračenou oblohou a taktiež i dažďom. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 5 stupňov nad nulou. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 11 stupňov Celzia.