Potešili vás v závere víkendu slnečné lúče? Vychutnať si ich môžete aj počas pondelka, pričom už v utorok sa nad naše územie vráti opäť veľká oblačnosť. Žiaľ, pretrvávať má až do konca týždňa. V niektorých dňoch treba počítať i s dažďovými a snehovými zrážkami.

Pondelok (1.2.) bude vo Zvolene prevažne jasný, pričom ráno a večer môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude atakovať hranicu mínus desať stupňov, pre nízke ranné teploty vydali meteorológovia i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus dva stupne Celzia a cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (2.2.) má byť oblačný. Ranná teplota vzduchu bude okolo mínus dvoch stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne. S viac ako štyrmi stupňami nad nulou však počítať netreba. Počas celého dňa nás bude opäť sprevádzať slabý premenlivý vietor.

Streda (3.2.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. V prvej polovici dňa navyše očakávame aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus jeden až do popoludňajších deväť stupňov.

Štvrtok (4.2.) prinesie opäť množstvo oblačnosti a dážď by nás mal sprevádzať už počas celého dňa. Ortuť teplomera sa vyšplhá najviac na +10 stupňov.

Piatok (5.2.) zostane zamračený, no bude aspoň bez zrážok. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus troch stupňov a počas dňa by teplota vzduchu nemala prekročiť hodnotu +8 stupňov Celzia.

Sobota (6.2.) má byť znovu oblačná a daždivá, pričom v čase okolo obeda nie je vylúčené ani sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti predchádzajúcim dňom výrazne klesne. Vyšplhá sa len na úroveň okolo +2 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.2.) prinesie opäť množstvo oblačnosti. V ranných hodinách nám teplomer ukáže hodnotu +1 stupeň, počas dňa by sme na ňom vyššie číslo ako +6 stupňov Celzia zaznamenať nemali. Počítať treba znova aj s dažďom, avšak už len vo forme slabých prehánok. Tie majú pretrvávať najmä v prvej polovici dňa.