ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 14.4.2019

Počasie vo Zvolene: Prízemné mrazy nahradí oteplenie, Veľká noc v znamení príjemných teplôt

Veľkonočné sviatky prinesú prevažne jasnú oblohu a teploty približujúce sa k hranici dvadsať stupňov. Ešte pred príchodom Veľkej noci nás však potrápia prízemné mrazy. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli ich tvorbe aj výstrahu prvého stupňa.

Pondelok (15.4.) bude vo Zvolene jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +1 do popoludňajších 16 stupňov Celzia. V ranných hodinách treba počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (16.4.) má byť prevažne jasno, fúkať bude slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom vystúpi, a to najviac na 19 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 do +3 stupne a kvôli tvorbe prízemného mrazu platí aj pre tento deň výstraha prvého stupňa.

Streda (17.4.) prinesie mnoho oblačnosti, v ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj so slabším dažďom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +1 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.4.) prinesie prevažne jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 18 stupňov Celzia.

Piatok (19.4.) má priniesť opäť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne +7 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 19 stupňov Celzia.

Sobota (20.4.) má byť zrána polooblačná, neskôr očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak nás po zvyšok dňa bude sprevádzať zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (21.4.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu očakávame od ranných +8 až do popoludňajších 14 stupňov. K večeru by sa mali vyskytnúť i dažďové zrážky, ktoré môžu pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok.