Vlnu mimoriadne teplých dní preruší ochladenie. S nižšími dennými teplotami treba počítať od utorka, v stredu dokonca bude len 21 °C. Dobrou správou však je, že počas druhého júnového víkendu majú teploty vzduchu opäť atakovať tropickú 30-ku.

Pondelok (6.6.) má byť spočiatku zamračený, v druhej polovici dňa očakávame polooblačnú oblohu s tým, že po celý čas by mal pofukovať slabý premenlivý vietor. V poobedňajších hodinách má teplomer ukazovať hodnotu 27 stupňov Celzia a ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí pätnásť až sedemnásť stupňov.

Utorok (7.6.) prinesie prevažne veľkú, ráno a večer zmenšenú oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 17 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 25 stupňov.

Streda (8.6.) bude nielen zamračená, ale aj daždivá. Ráno nám teplomer ukáže 16 stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí najviac na 21 stupňov.

Štvrtok (9.6.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, pričom v obedňajších hodinách by mala nás mala sprevádzať polooblačná obloha. Opäť nás potrápi aj dážď, SHMÚ zároveň avizuje i búrky. Popoludní s vyššou teplotou ako je 24 stupňov určite počítať netreba.

Piatok (10.6.) má byť spočiatku polooblačný. V čase okolo obeda bude pretrvávať zamračená obloha, poobede a podvečer takmer jasná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 23 stupňov.

Sobota (11.6.) síce bude slnečná a jasná, avšak v obedňajšom čase by mala prevládať skôr polooblačná obloha. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (12.6.) zostane slnečná, Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 17 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 29 stupňov Celzia.