Vianočné sviatky so snehovou pokrývkou? Tento rok sa ich pravdepodobne konečne dočkáme v podobe, po akej túži azda každý z nás. S príchodom štvrtka sa totiž na naše územie vrátia snehové zrážky a meteorológovia predpokladajú, že až do konca týždňa zostanú na dennom poriadku.

Pondelok (18.12.) bude pretrvávať jasná, prípadne polojasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -2 až -4 stupne. Denná teplota dosiahne úroveň 5 stupňov Celzia.

Utorok (19.12.) má byť spočiatku jasno, postupne až polooblačno a fúkať má len slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -4 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 3 stupne Celzia.

Streda (20.12.) prinesie polooblačnú oblohu, pričom v čase okolo obeda nie je vylúčená zamračená obloha a dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus tri stupne. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže +4 stupne.

Štvrtok (21.12.) nás má sprevádzať zamračená obloha. Od rána navyše treba počítať i so snehovými prehánkami, ktoré však s príchodom večera vystriedajú zmiešané snehovo-dažďové zrážky. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň plus tri stupne.

Piatok (22.12.) zostane oblačný a trápiť nás budú opäť aj zmiešané snehovo-dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranného plus jedného až do popoludňajších plus piatich stupňov Celzia.

Sobota (23.12.) prinesie množstvo oblačnosti. Z oblohy padnú i ďalšie snehové vločky, slabšie sneženie možno očakávať počas celého dňa. Denná teplota vzduchu vystúpi na +2 stupne.

Nedeľa (24.12.) má byť spočiatku zamračená, v druhej polovici dňa prevažne polooblačná. Ráno zároveň nie sú vylúčené snehové zrážky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám na Štedrý deň teplomer ukáže mínus dva stupne. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus jeden stupeň Celzia.