ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 28.10.2019

Počasie vo Zvolene: Príjemné teploty vystrieda ochladenie, počas dušičiek sa aj rozprší

Babie leto sa s nami definitívne lúči. Mierne ochladenie pocítime už začiatkom týždňa, avšak už od utorka sa denná teplota vzduchu vyšplhá najviac len na desať stupňov Celzia. Chladno má byť aj ďalšie dni a cez víkend treba počítať aj s dažďom.

Pondelok (28.10.) nás bude vo Zvolene sprevádzať oblačná až zamračená obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných šesť do popoludňajších 16 stupňov. Počas ranných hodinách sa očakáva zvýšený výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 až 200 metrov a kvôli ním Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (29.10.) má byť znovu oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne poklesne, a to na 10 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (30.10.) bude slnečná a jasná, avšak v ranných hodinách treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -1 až do popoludňajších 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (31.10.) zostane v znamení jasnej a slnečnej oblohy. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 8 stupňov.

Piatok (1.11.) prinesie mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu bude okolo nuly a najvyššia denná teplota sa má pohybovať na úrovni šesť stupňov Celzia.

Sobota (2.11.) má byť znovu s množstvom oblačnosti, ku ktorej sa už pripoja aj dažďové prehánky. Tie nás majú sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 8 stupňov.

Nedeľa (3.11.) bude zamračená a so slabými dažďovými zrážkami najmä v ranných a podvečerných hodinách. Teploty vzduchu očakávame od ranných 7 až do popoludňajších 12 stupňov Celzia.