ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 29.3.2020

Počasie vo Zvolene: Príjemné teploty preruší ochladenie, cez víkend má byť opäť teplo

Zdá sa, že zima ešte posledné slovo ani zďaleka nepovedala. Presvedčí nás o tom hneď prvý pracovný deň, kedy pocítime oproti víkendu výrazne nižšie teploty vzduchu. Dobrou správou však zostáva, že s príchodom apríla sa má začať postupne znova otepľovať.

Pondelok (30.3.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku zamračená obloha, k večeru už má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 2 až 4 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 7 stupňov.

Utorok (31.3.) má byť prevažne polooblačno, pričom ráno a večer očakávame zmenšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac 7 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo -3 stupne Celzia.

Streda (1.4.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak najmä v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných -2 až do popoludňajších päť stupňov.

Štvrtok (2.4.) zostane v znamení jasnej oblohy. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na 9 stupňov.

Piatok (3.4.) má priniesť polooblačnú oblohu. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo +1 stupeň a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 11 stupňov.

Sobota (4.4.) bude znovu polooblačná s výnimkou rána, kedy očakávame jasnú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.4.) má byť v znamení slnečnej oblohy. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +5 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 17 stupňov.