Za sebou máme mimoriadne teplý a slnečný víkend. Už hneď v úvode nového týždňa však slnečné lúče vystrieda veľká oblačnosť, pričom od štvrtka sa maximálne denné teploty vzduchu budú opäť pohybovať na úrovni tesne pod dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (27.9.) bude vo Zvolene pretrvávať spočiatku malá oblačnosť, pričom už od obedňajších hodín treba počítať so zamračenou oblohou. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo jedenásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu dvadsaťtri stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (28.9.) má byť oblačný, avšak s výnimkou podvečera, kedy očakávame takmer jasnú oblohu. Ráno by nám teplomer mal ukázať 13 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 21 stupňov. Aj v rámci tohto dňa treba počítať so slabým premenlivým vetrom.

Streda (29.9.) prinesie opäť množstvo oblačnosti, pričom vylúčený nie je ani dážď. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 11 až do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (30.9.) zostane zamračený, prehánky by sa mali vyskytnúť už len počas ranných a doobedňajších hodín. V rámci tohto dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 17 stupňov.

Piatok (1.10.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu. Opäť má pretrvávať zamračená obloha, pričom nás znova neminú ani početné dažďové zrážky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 11 stupňov, cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 14 stupňov.

Sobota (2.10.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hodnotu 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.10.) sa bude niesť v znamení jasnej oblohy. V ranných hodinách nám teplomer ukáže deväť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 17 stupňov Celzia.