ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.7.2019

Počasie vo Zvolene: Príjemné letné teploty vystriedajú tropické dni

Zdá sa, že koncom júla si budeme môcť konečne vychutnať pravé letné počasie. V úvode týždňa nás ešte čakajú v celku príjemnejšie letné teploty, avšak už od štvrtka naše územie zasiahne ďalšia vlna tohtoročných tropických dní.

Pondelok (22.7.) bude vo Zvolene spočiatku jasno, postupne až oblačno. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných šestnásť do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Utorok (23.7.) má prevládať spočiatku zamračená obloha, k večeru má byť už oblačnosť zmenšená. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov.

Streda (24.7.) bude jasná, v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (25.7.) prinesie oblačné ráno, avšak oblačnosť sa má postupne rozpadať, a tak by nás po zvyšok dňa mala sprevádzať takmer jasná obloha. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 30 stupňov Celzia.

Piatok (26.7.) má byť slnečný a jasný. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 20 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 30 stupňov.

Sobota (27.7.) prinesie polooblačnú oblohu, ako aj dažďové zrážky, pričom meteorológovia nevylučujú ani letné búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 32 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.7.) zostane v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu očakávame od ranných 23 až do popoludňajších 33 stupňov Celzia.