ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 16.8.2020

Počasie vo Zvolene: Príjemné letné dni majú kaziť intenzívne lejaky

V najbližšom týždni zostanú teploty vzduchu opäť na prijateľnej úrovni, potrápi nás však množstvo oblačnosti a dažďa. V úvode týždňa sa má navyše naplno prejaviť aj búrková činnosť, pre ktorú meteorológovia vydali výstrahy druhého stupňa.

Pondelok (17.8.) bude vo Zvolene zamračená obloha a počítať treba aj s lejakmi. Meteorológovia pritom nevylučujú ani silné búrky s krúpami, pre ktoré platí výstraha druhého stupňa. Vyskytnúť sa majú najmä v druhej polovici dňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 17 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 24 stupňov.

Utorok (18.8.) má pretrvávať spočiatku zamračená obloha, k večeru prevažne malá oblačnosť. Dážď nás bude sprevádzať aj počas tohto dňa a opäť raz platí i výstraha druhého stupňa pred búrkami. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 17 až 19 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 23 stupňov.

Streda (19.8.) prinesie mnoho oblačnosti a dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (20.8.) bude polooblačný s výnimkou ranných hodín, kedy má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Prehánky sa objavia len v ojedinelých prípadoch a ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 24 stupňov Celzia.

Piatok (21.8.) má byť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 17 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 27 stupňov.

Sobota (22.8.) zostane cez deň slnečná a jasná, avšak k večeru už má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.8.) bude oblačná, v ranných a doobedňajších hodinách nás potrápia aj prehánky. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 19 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 24 stupňov.