Relatívne chladnejšie obdobie sa končí. Teploty budú opäť atakovať tropickú 30-ku, pričom treba dodať, že ju v niektorých dňoch dokonca aj pokoria. Žiaľ, aj počas posledného júlového týždňa treba počítať s výskytom dažďových prehánok či búrok.

Pondelok (26.7.) bude vo Zvolene prevládať buď len malá oblačnosť alebo polooblačná obloha, pričom zrána a k večeru treba počítať i s dažďom. V skorých ranných hodinách dokonca hrozia aj búrky, pre ktoré vydali meteorológovia i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo osemnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 28 stupňov Celzia.

Utorok (27.7.) má byť slnečný a jasný, prípadne nás bude opäť sprevádzať len malá oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 17 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude znova najviac 28 stupňov. Čo sa týka vetra, fúkať  by mal slabý premenlivý vietor.

Streda (28.7.) prinesie spočiatku takmer jasnú oblohu, avšak od poobedňajších hodín už treba počítať s veľkou oblačnosťou. V druhej polovici dňa zároveň nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 29 stupňov.

Štvrtok (29.7.) sa bude niesť v znamení slnečnej a jasnej oblohy. Počas dňa by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 32 stupňov Celzia.

Piatok (30.7.) má byť oblačný a daždivý. Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň nevylučuje ani búrky. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo dvadsaťtri stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 31 stupňov.

Sobota (31.7.) síce zostane zamračená, no na druhej strane by už nemala priniesť žiadne dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.8.) neprinesie žiadnu výraznú zmenu, a tak si ani počas druhého víkendového dňa nebudeme môcť vychutnať slnečné lúče. V ranných hodinách nám teplomer ukáže devätnásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 24 stupňov.