ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 4.7.2021

Počasie vo Zvolene: Prichádzajú ďalšie horúce dni, počítať treba aj s búrkami

Tropickým teplotám vzduchu sa nevyhneme ani v nadchádzajúcom týždni. Podľa meteorológov by nás však mali sprevádzať len od stredy do piatka. V niektorých najbližších dňoch zároveň možno očakávať i dážď, pričom sa môžu vyskytnúť aj búrky.

Pondelok (5.7.) bude vo Zvolene prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo pätnásť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu 27 stupňov Celzia.

Utorok (6.7.) má pretrvávať znovu prevažne jasná obloha, pričom nás bude sprevádzať i slabý premenlivý vietor. V ranných hodinách nám teplomer ukáže 16 stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 29 stupňov.

Streda (7.7.) má byť slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 32 stupňov Celzia.

Štvrtok (8.7.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Počas tohto dňa nás zrejme neminú ani občasné prehánky, pričom sa podľa meteorológov môžu vyskytnúť i búrky. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 33 stupňov.

Piatok (9.7.) zostane polooblačný, avšak od poobedňajších hodín už treba počítať so zamračenou oblohou a dažďom. Prehánky nás zároveň majú sprevádzať aj počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo dvadsaťpäť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 32 stupňov.

Sobota (10.7.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa, pričom sa môžu vyskytnúť i búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na relatívne príjemných 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.7.) má byť slnečná a jasná, prípadne nás bude sprevádzať len malá oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže dvadsaťjeden stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 29 stupňov.