Vianoce so snehovou pokrývkou? Žiaľ, ani tento rok si ich nebudeme môcť vychutnať v podobe, v akej by sme si želali. Priamo na Štedrý deň má dokonca pršať a následne na prvý sviatok vianočný vystúpi denná teplota vzduchu až na + 9°C.

Pondelok (19.12.) bude prevažne veľká, cez deň prechodne zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -7 až -9 stupňov a denná teplota vzduchu dosiahne úroveň -2 stupne Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (20.12.) má pretrvávať polooblačná až oblačná obloha a fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -3 stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na +2 stupne Celzia.

Streda (21.12.) prinesie množstvo oblačnosti. V čase okolo obeda treba počítať i so slabšími dažďovými prehánkami. Denná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo +3 stupne a ráno nám teplomer ukáže -1 stupeň.

Štvrtok (22.12.) zostane zamračený, avšak s tým, že počas obedňajších hodín by nás mala sprevádzať len malá oblačnosť a ráno sa zrejme k slovu dostane i dážď. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +5 stupňov Celzia.

Piatok (23.12.) by sa mal niesť, podobne ako aj predchádzajúce dva dni, v znamení zamračenej oblohy. V druhej polovici dňa zároveň nie sú vylúčené intenzívne dažde a lejaky, ktoré pravdepodobne budú pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus troch až do popoludňajších šiestich stupňov.

Sobota (24.12.) má byť naďalej oblačná a spočiatku tiež daždivá, pričom s príchodom večera oblačnosť ustúpi. Denná teplota na Štedrý deň vystúpi na +5 stupňov.

Nedeľa (25.12.) prinesie polooblačnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže +1 stupeň. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať až +9 stupňov Celzia.