ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.3.2019

Počasie vo Zvolene: Prichádza mierne ochladenie, mnoho oblačnosti a dažďových zrážok

Hoci uplynulé dni pripomínali blížiacu sa jar a priniesli nadpriemerné teploty, už od začiatku budúceho týždňa nás čaká zmena. Teploty vzduchu výraznejšie poklesnú, pribudne veľa oblačnosti a od stredy treba počas každého dňa počítať aj s dažďom.

Pondelok (11.3.) bude vo Zvolene jasno alebo len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +1 do popoludňajších plus sedem stupňov. V ranných hodinách si treba dať pozor na silný vietor, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (12.3.) má byť znovu jasno alebo iba s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na +8 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 do -1 stupeň Celzia.

Streda (13.3.) prinesie mnoho oblačnosti a dažďa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od rannej nuly až do popoludňajších 5 stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (14.3.) bude v znamení zamračenej oblohy, pričom k večeru očakávame zmenšenú oblačnosť. Cez deň nás bude sprevádzať opäť aj dážď, ktorý by vo večerných hodinách malo vystriedať slabé sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +5 stupňov.

Piatok (15.3.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne -1 stupeň a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo +6 stupňov. Z rána bude ešte bez dažďa, avšak v čase okolo obeda sa má znovu rozpršať. Intenzívne dažďové prehánky majú pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu.

Sobota (16.3.) má byť oblačná a opäť aj s dažďovými zrážkami. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo desať stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (17.3.) bude v znamení zamračenej oblohy a s veľkým množstvom dažďových zrážok. Teploty vzduchu budú od ranných +5 až do popoludňajších +11 stupňov Celzia.