ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.8.2020

Počasie vo Zvolene: Prevládať majú oblačné dni, nepotešia nás ani prehánky a búrky

Hoci by viacerí uvítali, keby sa aspoň záver letných prázdnin niesol v znamení horúceho počasia, opak bude pravdou. V najbližšom týždni by teploty vzduchu vôbec nemali prekročiť hranicu 25 stupňov a zas a znova nás majú potrápiť aj dažďové zrážky.

Pondelok (24.8.) bude vo Zvolene prevažne jasná obloha, avšak ráno a večer má pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 15 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 25 stupňov.

Utorok (25.8.) má pretrvávať mnoho oblačnosti a sprevádzať nás majú i dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 21 stupňov.

Streda (26.8.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 15 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (27.8.) zostane polooblačný s výnimkou ranných hodín, kedy má pretrvávať jasná obloha. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 21 stupňov Celzia.

Piatok (28.8.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo 13 stupňov a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 23 stupňov.

Sobota (29.8.) má byť zamračená. Počas celého dňa treba navyše počítať aj s početnými prehánkami, ktoré nás majú sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Meteorológovia pritom nevylučujú ani búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.8.) bude opäť raz v znamení zamračenej oblohy, počítať treba znova aj s intenzívnymi lejakmi. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 17 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 19 stupňov.