V uplynulých dňoch zima na naše územie udrela v plnej sile. Cez víkend sa mierne oteplilo a cez deň sme tak už mali plusové teploty vzduchu. Tie budú pokračovať aj počas ďalších dní a ku koncu týždňa by sa maximálna denná teplota vzduchu mala vyšplhať až k hranici plus desať stupňov Celzia.

Pondelok (5.3.) bude spočiatku jasno, postupne má prevládať až zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -6 až do -8 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +2 až +4 stupne Celzia.

Utorok (6.3.) má priniesť prevažne zamračenú oblohu a dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená. Ranná teplota vzduchu má byť okolo nuly. V ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj s poľadovicou kvôli, ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Streda (7.3.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +1 až do popoludňajších plus sedem stupňov Celzia.

Štvrtok (8.3.) bude v znamení takmer jasnej oblohy a s rannou teplotou okolo mínus dva stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus deväť stupňov Celzia.

Piatok (9.3.) má byť zatiahnutý a k večeru prinesie i dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Teplota vzduchu cez deň bude približne plus osem stupňov.

Sobota (10.3.) prinesie zamračenú oblohu a počas celého dňa aj intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus dvoch až do popoludňajších plus deväť stupňov Celzia.

Nedeľa (11.3.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy. V pobedňajších a vo večerných hodinách by sme mali počítať i s dažďom, ktorý má pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok. Ranná teplota vzduchu má byť okolo troch stupňov Celzia nad nulou a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu plus desať stupňov Celzia.