ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 3.6.2018

Počasie vo Zvolene: Prevažne zamračená obloha a mnoho dažďových prehánok

Teplé a dusné počasie nás čaká aj počas nadchádzajúcich dní. S výnimkou začiatku týždňa má prevládať zamračená obloha a počítať by sme mali aj s intenzívnymi dažďovými prehánkami či búrkami.

Pondelok (4.6.) bude prevažne polooblačno, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 až do 16 stupňov. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 24 až 26 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (5.6.) má priniesť jasnú oblohu alebo len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 26 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od 14 až do 16 stupňov Celzia.

Streda (6.6.) prinesie mnoho oblačnosti a cez deň treba počítať aj s dažďovými prehánkami, pričom poobede nie sú vylúčené ani búrky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 18 až do popoludňajších dvadsaťštyri stupňov Celzia.

Štvrtok (7.6.) má prevládať takmer jasná obloha. Ranná teplota má byť okolo 17 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 26 stupňov Celzia.

Piatok (8.6.) prinesie zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo devätnásť stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne 25 stupňov. V poobedňajších a v podvečerných hodinách by sme sa mali počítať aj s dažďovými prehánkami a búrkami.

Sobota (9.6.) má byť oblačná a s dažďom, pričom meteorológovia nevylučujú ani búrky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 20 až do popoludňajších dvadsať sedem stupňov.

Nedeľa (10.6.) bude zamračená. Počas celého dňa treba počítať aj s intenzívnymi lejakmi, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Ranná teplota vzduchu má byť okolo 17  stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu dvadsaťštyri stupňov.