Zatiaľ čo marec na naše územie priniesol mnoho chladných dní, už úvod apríla sľubuje presný opak. Počas najbližšieho týždňa sa denné teploty vzduchu budú tiahnuť až k letným dvadsiatim stupňom Celzia. Podľa aktuálnych predpovedí meteorológov bude prvá dekáda apríla teplotne nadpriemerná.

Pondelok (2.4.) bude prevažne jasno, ráno a večer očakávame zväčšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (3.4.) má priniesť prevažne veľkú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a teda bude v rozmedzí 11 až 13 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od +1 až do +3 stupne Celzia.

Streda (4.4.) prinesie mnoho oblačnosti. Vo večerných hodinách treba počítať aj so slabšími dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +6 až do popoludňajších sedemnásť stupňov Celzia.

Štvrtok (5.4.) bude v znamení zamračenej oblohy a s rannou teplotou okolo +9 stupňov. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do pätnásť stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (6.4.) má priniesť takmer jasnú oblohu a z rána aj dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo plus osem stupňov a teplota vzduchu cez deň bude približne dvanásť stupňov.

Sobota (7.4.) má byť jasná a slnečná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +6 až do popoludňajších pätnásť stupňov Celzia.

Nedeľa (8.4.) bude polooblačná. Ranná teplota vzduchu má byť okolo plus osem stupňov a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu sedemnásť stupňov Celzia.