ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 18.2.2018

Počasie vo Zvolene: Prevažne oblačno a s dennými teplotami nad nulou

Druhý víkendový deň priniesol aspoň na chvíľu menšiu zmenu v počasí. Jasná obloha však dlho nevydrží. Pretrvávať má ešte počas pondelka, no už od utorka bude na našom území znovu prevládať veľká oblačnosť. Dobrou správou však je, že posledný februárový víkend by mal znovu priniesť jasnú oblohu.

Pondelok (19.2.) bude prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -6 až do -8 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +2 až +4 stupne Celzia. Počas celého dňa má pretrvávať slabý premenlivý vietor.

Utorok (20.2.) má priniesť zamračenú oblohu. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac do plus štyri stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť od -4 až do -6 stupňov Celzia.

Streda (21.2.) prinesie mnoho oblačnosti a k večeru aj dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +1 až do popoludňajších plus šesť stupňov Celzia.

Štvrtok (22.2.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy a s rannou teplotou okolo mínus dva stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia. Vo večerných hodinách by sme mali počítať aj so snežením, ktoré by malo pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok.

Piatok (23.2.) má byť zatiahnutý. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo troch stupňov Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus šesť stupňov Celzia.

Sobota (24.2.) prinesie jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus sedem až do popoludňajších plus päť stupňov Celzia.

Nedeľa (25.2.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus deväť stupňov Celzia a najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu mínus tri stupne Celzia.