ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 9.12.2018

Počasie vo Zvolene: Prevažne oblačné dni, poľadovica, ale aj mnoho snehových zrážok

Druhý decembrový týždeň so sebou prinesie opäť mnoho oblačnosti a mrazivé teploty vzduchu. Pozor si bude treba dať na poľadovicu a počas nasledujúcich by sme mali počítať aj so snehovými zrážkami. Intenzívne sneženie by malo pretrvávať hlavne počas víkendu.

Pondelok (10.12.) bude vo Zvolene prevažne polooblačno, miestami očakávame aj zmenšenú oblačnosť a najmä z rána a k večeru treba počítať aj so snežením. Ráno si treba dať pozor i na poľadovicu, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších +4 stupňov.

Utorok (11.12.) má byť spočiatku prevažne veľká, večer už zmenšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac na plus dva stupne. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov Celzia. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (12.12.) prinesie mnoho oblačnosti a v čase okolo obeda nie sú vylúčené ani snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných mínus 3 až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (13.12.) bude z rána zamračený, avšak postupne má oblačnosť ubúdať, a tak najmä poobede by už mala prevládať takmer jasná obloha. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo +1 stupňa Celzia.

Piatok (14.12.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -9 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Sobota (15.12.) má byť oblačná a počas celého dňa nás bude sprevádzať i sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo -1 stupňa Celzia.

Nedeľa (16.12.) bude zamračená, ráno a doobeda očakávame opäť aj sneženie. Teploty vzduchu budú od ranných -2 až do popoludňajšieho 1 stupňa Celzia nad nulou.