ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.9.2018

Počasie vo Zvolene: Prevažne jasno, potrápi nás silný vietor a očakávame aj prízemný mráz

Uplynulý víkend naše územie zasiahlo citeľné ochladenie. V nasledujúcich dňoch sa k výraznému poklesu teplôt pridá i silný vietor, ale aj prvý prízemný mráz. Hoci sa počas týždňa má postupne mierne otepľovať, tak s príchodom posledného septembrového víkendu denné teploty vzduchu opäť poklesnú.

Pondelok (24.9.) bude vo Zvolene spočiatku oblačný a aj s dažďovými zrážkami, k večeru už má prevládať prevažne malá oblačnosť. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 7 do popoludňajších 12 stupňov. V ranných a doobedňajších hodinách treba počítať aj so silným vetrom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (25.9.) má byť jasný alebo len s malou oblačnosťou. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac do 12 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 3 až do 5 stupňov. Ráno sa vyskytne i prízemný mráz, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Streda (26.9.) bude slnečná a jasná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 5 až do popoludňajších 15 stupňov.

Štvrtok (27.9.) prinesie zrána prevažne zamračenú oblohu, avšak už doobeda sa oblačnosť má rozpadať, a tak po zvyšok dňa očakávame opäť jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 19 stupňov Celzia.

Piatok (28.9.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 9 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 20 stupňov Celzia.

Sobota (29.9.) má byť jasná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.9.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 5 až do popoludňajších 14 stupňov.