ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 10.6.2018

Počasie vo Zvolene: Pretrvávajúce búrky a prehánky

Premenlivé počasie s úvodu júna bude pokračovať aj v polovici mesiaca a žiadna razantná zmena sa nechystá. Stále nás budú obmedzovať búrky, lejaky či prehánky, ktoré sa aj nad Zvolenom budú priebežne vytvárať, respektíve ku nám prichádzať.

Pondelok (11.6.) bude vo Zvolene najskôr prevažne oblačný, pričom popoludní musíme počítať s prehánkou či búrkou podobne, ako v uplynulých dňoch. K večeru sa ale má obloha vyjasniť. Teplota vzduchu sa od ranných 17 stupňov vyšplhá k poludňajším 26 stupňom.

Utorok (12.6.) má byť znovu prevažne oblačný, už predpoludním sa však môže začať aj nad Zvolenom zrážková činnosť s možným výskytom búrok i nárazovo vyšším úhrnom zrážok, ktorú bude doprevádzať aj silnejší nárazový vietor. Teploty vzduchu sa aj preto počas dňa dotknú najviac hranice 22 stupňov Celzia.

Streda (13.6.) bude zamračená, upršaná a počas celého dňa sa budú vyskytovať prechodné dažďové zrážky sprevádzané nárazovým vetrom. Poklesne i tlak vzduchu a teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 17 do popoludňajších 22 stupňov.

Štvrtok (14.6.) stále neprinesie zmenu a slnečné lúče znovu zrejme neuvidíme. Opäť sa bude celý deň niesť v znamení dažďa s možnými prechodnými búrkami a väčšími lejakmi v popoludňajších hodinách, ktoré v rámci búrkovej činnosti môže sprevádzať aj nárazový vietor. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 17 do 23 stupňov Celzia.

Piatok (15.6.) prinesie postupný nárast teplôt vzduchu až ku úrovni 26 stupňov Celzia. Stále však bude zamračené a prechodne upršané počasie s možným výskytom búrok, najmä popoludní a večer.

Sobota (16.6.) má byť predbežne menej oblačná, ale meteorologické moduly ešte stále počítajú s frontálnou činnosťou, ktorá nad našim územím vytvorí podmienky pre vznik prehánok či búrok najmä popoludní. Teploty stúpnu k úrovni 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.6.) potvrdí charakter počasia z celého týždňa. Oblačnosti síce môže byť v ranných hodinách menej, ale podobne ako v sobotu, aj tentokrát sa ešte sformuje oblačnosť, ktorá môže aj nad Zvolen priniesť prehánky či búrky. Teploty budú v rozmedzí od 18 do 26 stupňov Celzia.