ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 11.2.2018

Počasie vo Zvolene: Premenlivé počasie má pokračovať aj naďalej

Ani nasledujúce februárové dni neprinesú žiadnu zmenu v počasí, opäť bude premenlivo. Nočné teploty by mali byť pod nulou a tie denné by sa mali pohybovať niečo málo nad nulou, najviac však do plus päť stupňov Celzia. Začiatkom a koncom ďalšieho týždňa očakávame aj snehové prehánky.

Pondelok (12.2.) bude prevažne zamračený a k večeru očakávame i sneženie. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -3 až do -5 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí +2 až +4 stupne Celzia. Počas celého dňa má pretrvávať slabý premenlivý vietor.

Utorok (13.2.) má priniesť znovu zamračenú oblohu a z rána by sa mali vyskytnúť aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude najviac do plus dvoch stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu má byť okolo nuly. Cez deň bude opäť pretrvávať slabý premenlivý vietor.

Streda (14.2.) prinesie mnoho oblačnosti. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -4 až do popoludňajších plus päť stupňov Celzia.

Štvrtok (15.2.) bude v znamení takmer jasnej oblohy a s rannou teplotou okolo mínus štyri stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia.

Piatok (16.2.) má byť zatiahnutý a cez deň aj so slabším snežením. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia pod nulou. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do plus štyri stupne Celzia.

Sobota (17.2.) bude polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus päť až do popoludňajších plus troch stupňov Celzia.

Nedeľa (18.2.) prinesie takmer jasnú oblohu a v ranných hodinách nie sú vylúčené ani snehové prehánky. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus štyri stupne Celzia a denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo plus dva stupne Celzia.