Aj posledný májový týždeň bude premenlivý. Opäť má byť o čosi viac oblakov ako slnka, pričom nás v najbližších dňoch znova neminú ani početné dažďové prehánky. Dobrou správou však zostáva, že aspoň teploty vzduchu mierne poskočia.

Pondelok (24.5.) bude vo Zvolene spočiatku len malá oblačnosť, avšak postupne nám ukáže svoju silu. Najmä v druhej polovici dňa treba počítať s čisto zamračenou oblohou. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo štyroch stupňov, pričom je predpoklad, že v skorých ranných hodinách sa teplota môže ocitnúť aj tesne pod nulou. Meteorológovia kvôli očakávanému prízemnému mrazu vydali i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu osemnásť stupňov Celzia.

Utorok (25.5.) má pretrvávať prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jedenásť stupňov, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to najviac na 19 stupňov.

Streda (26.5.) má byť slnečná a jasná, no s výnimkou rána, kedy bude polooblačno. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných deviatich až do popoludňajších dvadsiatich stupňov.

Štvrtok (27.5.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, pričom sa k večeru môžu o slovo prihlásiť i slabšie dažďové prehánky. Tie by sa následne mali vyskytnúť aj počas noci zo štvrtka na piatok. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 21 stupňov.

Piatok (28.5.) má byť z rána oblačný a daždivý, v čase okolo obeda bude polooblačno, pričom nás k večeru poteší takmer jasná obloha. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo jedenásť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 16 stupňov.

Sobota (29.5.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa. Zrážky očakávame najmä v druhej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.5.) zostane zamračená. Opäť neminú ani prehánky, pričom sa môžu vyskytnúť aj búrky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže jedenásť stupňov a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 17 stupňov.