Pravé zimné počasie bude pokračovať. Pripraviť sa tentoraz treba predovšetkým na silné nočné, ako aj ranné mrazy. Snehové prehánky by nás v rámci nadchádzajúceho týždňa mali trápiť len počas soboty.

Pondelok (6.2.) má byť spočiatku oblačno, k večeru prevažne jasno a fúkať by mal len slabý premenlivý vietor. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 10 stupňov pod nulou. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň -3 stupne Celzia, pričom v noci z pondelka na utorok môže teplota klesnúť až na -22 stupňov. Kvôli nízkym teplotám SHMÚ vydal i výstrahu druhého stupňa.

Utorok (7.2.) bude spočiatku pretrvávať jasná, postupne až oblačná obloha. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -11 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom síce stúpne, no s vyššou hodnotou ako je nula stupňov Celzia počítať určite netreba. Fúkať má znovu len slabý premenlivý vietor.

Streda (8.2.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu, avšak s výnimkou rána, kedy má pretrvávať veľká oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus desať stupňov. V popoludňajších hodinách nám teplomer ukáže +1 stupeň.

Štvrtok (9.2.) zostane slnečný. Žiadna zmena zároveň nenastane ani pri maximálnej dennej teplote vzduchu, podobne ako v stredu, aj v rámci tohto dňa má byť poobede najviac jeden stupeň Celzia nad nulou.

Piatok (10.2.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus jedenástich až do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Sobota (11.2.) prinesie množstvo oblačnosti a pravdepodobne nás neminú ani snehové prehánky. Denná teplota vzduchu vystúpi na +3 stupne.

Nedeľa (12.2.) má byť spočiatku zamračená. Na obed možno očakávať polooblačnú oblohu, pričom od poobedia by nás mala sprevádzať jasná obloha. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže -5 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom nemali zaznamenať vyššiu hodnotu ako je +1 stupeň.