Počnúc prvým júnom sa oficiálne začalo meteorologické leto. Na prvé trópy si však zatiaľ ešte počkáme, s príchodom utorka dokonca dôjde ku krátkodobému miernemu ochladeniu. Denná teplota vzduchu v tento deň dosiahne úroveň devätnásť stupňov Celzia.

Pondelok (3.6.) bude pretrvávať zamračená obloha, pričom nás neminú ani dažďové prehánky a búrky, pred ktorými dokonca SHMÚ vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 11 až 13 stupňov Celzia a denná teplota dosiahne úroveň dvadsaťdva stupňov. Pofukovať by mal len slabý premenlivý vietor.

Utorok (4.6.) nás má opäť sprevádzať zamračená a daždivá obloha. Pred búrkami zároveň naďalej platí aj výstraha prvého stupňa. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 13 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na 19 stupňov.

Streda (5.6.) prinesie polooblačnú, v závere dňa takmer jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo pätnástich stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 23 stupňov.

Štvrtok (6.6.) by síce mal byť znova polooblačný, avšak s tým, že od poobedia nie je vylúčená zamračená obloha a spolu s ňou ani dážď. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň 24 stupňov Celzia.

Piatok (7.6.) sa bude spočiatku naďalej niesť v znamení polooblačnej oblohy, v druhej polovici dňa možno očakávať takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 17 až do 22 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (8.6.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďových zrážok. K slovu sa pravdepodobne dostanú i búrky. Denná teplota vzduchu vystúpi na 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.6.) zostane zamračená a upršaná, pričom v čase okolo obeda môže byť oblačnosť zmenšená. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 19 stupňov Celzia. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 27 stupňov.