ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 28.6.2020

Počasie vo Zvolene: Pre búrky platí výstraha prvého stupňa, teploty trochu poklesnú

Zatiaľ čo cez víkend nás potrápili prvé tropické dni v tomto roku, počas najbližšieho týždňa už môžeme očakávať prijateľnejšie teploty vzduchu. Príjemné letné počasie nám však miestami pokazia prehánky či búrky.

Pondelok (29.6.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku polooblačná obloha, no postupne sa zamračí. Počas celého dňa treba navyše počítať aj s intenzívnym dažďom, avšak meteorológovia nevylučujú ani búrky. Práve pre tie vydali i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo 19 stupňov Celzia a cez deň sa vzduch ohreje na 26 stupňov.

Utorok (30.6.) má pretrvávať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 12 až 14 stupňov. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 24 stupňov.

Streda (1.7.) bude v znamení slnečnej a jasnej oblohy, avšak najmä podvečer má pretrvávať zväčšená oblačnosť. V tomto čase pritom nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 19 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Štvrtok (2.7.) prinesie mnoho oblačnosti a počas celého dňa treba počítať aj s prehánkami. Dážď by nás mal navyše sprevádzať i počas noci zo štvrtka na piatok. Ortuť teplomera sa počas dňa vyšplhá na 25 stupňov Celzia.

Piatok (3.7.) má byť polooblačný. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo 20 stupňov a počas dňa sa vzduch znova ohreje najviac na 25 stupňov.

Sobota (4.7.) zostane polooblačná. Ojedinele sa môžu vyskytnúť i dažďové prehánky, a to najmä v druhej polovici dňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (5.7.) bude slnečná a jasná, prípadne len s malou oblačnosťou. Teplota vzduchu ráno má byť na úrovni okolo 19 stupňov a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu 27 stupňov.