V nadchádzajúcom období si konečne užijeme viac slnečných lúčov. Zároveň sa opäť nevyhneme ani sneženiu. Meteorológovia avizujú, že s ním treba rátať najmä počas utorka a stredy. Denné teploty vzduchu by v treťom januárovom týždni nemali presiahnuť úroveň +5°C.

Pondelok (15.1.) bude spočiatku jasno, postupne až polooblačno. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí -6 až -8 stupňov. Denná teplota dosiahne úroveň jeden stupeň Celzia pod nulou.

Utorok (16.1.) má síce pretrvávať polooblačná obloha, no miestami môže byť oblačnosť zväčšená. Neminie nás zároveň ani sneženie. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú -5 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom klesne, a to na -2 stupne Celzia.

Streda (17.1.) prinesie množstvo oblačnosti, k večeru i snehové zrážky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus šesť stupňov. V poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže +2 stupne.

Štvrtok (18.1.) zostane oblačný. Snehové prehánky vystriedajú tie dažďové, pričom s nimi treba počítať nielen v rámci celého dňa, ale aj počas noci zo štvrtka na piatok. Denná teplota vzduchu sa dostane na úroveň plus päť stupňov Celzia.

Piatok (19.1.) sa bude spočiatku niesť v znamení zamračenej oblohy a ráno nás potrápi zrejme i slabší dážď. V druhej polovici dňa možno očakávať polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných mínus troch stupňov až do popoludňajšej nuly.

Sobota (20.1.) má byť polooblačná, avšak s tým, že od podvečera bude pretrvávať takmer jasná obloha. Denná teplota vzduchu vystúpi na +1 stupeň.

Nedeľa (21.1.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže -7 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac plus štyri stupne Celzia.