ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.2.2020

Počasie vo Zvolene: Potrápi nás silný vietor, v druhej polovici týždňa aj dážď

Hoci je v kalendári ešte stále posledný zimný mesiac, počasie nám skôr pripomína jar. Inak tomu nebude ani počas nadchádzajúcich prázdninových dní. Hneď v úvode týždňa si ale treba dať pozor na silný vietor, pre ktorý platí i výstraha prvého stupňa.

Pondelok (24.2.) nás bude vo Zvolene sprevádzať spočiatku jasná obloha, v druhej polovici dňa má prevládať mnoho oblačnosti. Počas rána treba počítať i so silným vetrom, ktorý naše územie zasiahne už počas noci z nedele na pondelok. Meteorológovia kvôli nemu vydali aj výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 1 až 3 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa vzduch ohreje na teplotu okolo 7 stupňov.

Utorok (25.2.) má byť oblačný. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne stúpne, a to najviac na 12 stupňov. Ranná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Streda (26.2.) zostane v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové prehánky, ktoré pretrvajú i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných +4 až do popoludňajších ôsmich stupňov Celzia.

Štvrtok (27.2.) bude aj naďalej zamračený, pričom v podvečerných hodinách sa ojedinele môžu vyskytnúť slabé dažďové zrážky. Najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi maximálne na +5 stupňov Celzia.

Piatok (28.2.) má byť polooblačný. Ranná teplota sa bude pohybovať na úrovni okolo -3 stupne a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na 6 stupňov Celzia.

Sobota (29.2.) prinesie množstvo oblačnosti. Počítať by sme mali aj s dažďovými prehánkami, pričom ráno nás okrem dažďa môže sprevádzať i sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 11 stupňov.

Nedeľa (1.3.) zostane zamračená a s dažďom. Ten by mal pretrvávať najmä počas ranných a doobedňajších hodín. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo +2 stupne a cez deň vystúpi maximálne na hodnotu +6 stupňov Celzia.