Zdá sa, že Vianoce so snehovou pokrývkou zostanú už iba v našich spomienkach. Ani počas tohto roka totiž biele nebudú. Tesne pred ich príchodom sa navyše výrazne oteplí, avšak nadpriemerné teploty vzduchu dlho nevydržia.

Pondelok (21.12.) bude vo Zvolene zamračený a počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. Meteorológovia zároveň upozorňujú na poľadovicu, pre ktorú vydali i výstrahu prvého stupňa platnú do 12-tej hodiny. V prvej polovici dňa nás však potrápi aj silná hmla. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus dva stupne a cez deň sa vzduch ohreje najviac na plus tri stupne Celzia.

Utorok (22.12.) má znovu pretrvávať množstvo oblačnosti a opäť bude fúkať aj slabý premenlivý vietor, pričom v popoludňajších hodinách treba rátať i s dažďom. Ranná teplota vzduchu má byť mínus tri stupne. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na +1 stupeň.

Streda (23.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou času okolo obeda, kedy má byť polooblačno. Počas celého majú pretrvávať aj slabšie dažďové zrážky, ktoré by nás mali sprevádzať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus štyroch až do popoludňajších desiatich stupňov.

Štvrtok (24.12.) prinesie množstvo oblačnosti a dažďa. Ortuť teplomera sa počas Štedrého dňa vyšplhá najviac na 7 stupňov Celzia.

Piatok (25.12.) bude oblačný a konečne bez dažďových zrážok. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus jedného stupňa a počas dňa sa vzduch ohreje maximálne na +3 stupne Celzia.

Sobota (26.12.) zostane zamračená, avšak v obedňajších hodinách nás potešia aj slnečné lúče. Najvyššia denná teplota vzduchu sa má vyšplhať na hodnotu +1 stupeň.

Nedeľa (27.12.) má byť prevažne polooblačná. Teplota vzduchu ráno bude na úrovni okolo -4 stupne a cez deň sa teplota opäť vyšplhá najviac na hodnotu +1 stupeň Celzia.