ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 18.4.2021

Počasie vo Zvolene: Potrápi nás dážď, no potešia aspoň vyššie teploty

Ani najbližšie aprílové dni nebudú ideálne. Podľa meteorológov síce v nasledujúcom týždni dôjde k miernemu otepleniu, avšak radosť z neho nám pokazia dažďové prehánky. Tie budú takmer na dennom poriadku.

Pondelok (19.4.) bude vo Zvolene nielen oblačný, ale aj daždivý. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo plus päť stupňov. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu desať stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (20.4.) má pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže štyri stupne nad nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 14 stupňov Celzia.

Streda (21.4.) sa bude niesť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom v čase okolo obeda treba počítať so slabými dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus siedmich až do popoludňajších pätnástich stupňov.

Štvrtok (22.4.) prinesie množstvo oblačnosti, avšak s výnimkou rána, kedy má pretrvávať prevažne jasná obloha. O slovo sa znova prihlási aj dážď, prehánky by sa mali vyskytnúť najmä v poobedňajších a podvečerných hodinách. Cez deň by teplota vzduchu nemala byť vyššia ako 13 stupňov.

Piatok (23.4.) má byť prevažne polooblačno, pričom sa opäť nevyhneme ani zrážkam. Dážď by sme však v inom ako podvečernom čase zaznamenať nemali. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo plus päť stupňov a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 10 stupňov Celzia.

Sobota (24.4.) bude polooblačná, no podvečer by nás mala sprevádzať slnečná a jasná obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na úroveň 11 stupňov.

Nedeľa (25.4.) zostane polooblačná s tým, že očakávame i slabšie dažďové prehánky. V ranných hodinách nám teplomer ukáže tri stupne nad nulou a počas dňa by sme na ňom nemali zaznamenať viac ako 15 stupňov.