Mnohí boli presvedčení o tom, že už ani nepríde. Babieho leta sa však zrejme predsa len dočkáme. Predtým nás ale čaká ešte zopár menej prívetivejších dní. V úvode nadchádzajúceho týždňa navyše treba opäť počítať aj s dažďovými zrážkami.

Pondelok (3.10.) bude spočiatku pretrvávať jasná, postupne až oblačná obloha. K večeru zároveň nie sú vylúčené dažďové zrážky. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 7 až 9 stupňov Celzia. V poobedňajších hodinách s viac ako 13 stupňami počítať určite netreba.

Utorok (4.10.) má byť jasný, prípadne nás bude sprevádzať len malá oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 8 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 15 stupňov Celzia.

Streda (5.10.) prinesie množstvo oblačnosti. Teplota vzduchu počas dňa vystúpi na 17 stupňov s tým, že ráno nám teplomer ukáže 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (6.10.) bude polooblačný. V čase okolo obeda však môže pretrvávať zmenšená oblačnosť. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 20 stupňov Celzia.

Piatok (7.10.) má byť spočiatku zamračený. Na obed možno očakávať polooblačnú oblohu, pričom od poobedia by nás mala sprevádzať slnečná a jasná obloha. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 21 stupňov.

Sobota (8.10.) prinesie zamračenú oblohu, avšak miestami môže byť oblačnosť zmenšená. Denná teplota vzduchu dosiahne úroveň 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.10.) zostane oblačná, avšak s tým, že v ranných hodinách nie je vylúčená polooblačná obloha. Čo sa týka teplôt, ráno nám teplomer ukáže 9 stupňov a popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 20 stupňov Celzia.