ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 21.3.2021

Počasie vo Zvolene: Postupne sa oteplí, očakávame až pätnásť stupňov Celzia

Zatiaľ čo úvod nového týždňa bude chladný, neskôr naše územie ovládnu oveľa príjemnejšie teploty. Dokonca pôjde o nadpriemerné hodnoty. V najbližšom období sa pritom o slovo opäť prihlásia aj zrážky. S dažďom treba počítať najmä cez víkend.

Pondelok (22.3.) bude vo Zvolene prevažne polooblačno, ráno a večer očakávame zmenšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni okolo mínus dva stupne. Najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hodnotu plus šesť stupňov.

Utorok (23.3.) má pretrvávať jasná obloha, prípadne len malá oblačnosť. V ranných hodinách nám teplomer ukáže štyri stupne pod nulou, najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom stúpne, a to najviac na 9 stupňov Celzia.

Streda (24.3.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, avšak s výnimkou podvečera, kedy má byť polooblačno. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných plus troch až do popoludňajších ôsmich stupňov.

Štvrtok (25.3.) prinesie polooblačnú oblohu, no najmä v čase okolo obeda treba počítať so zväčšenou oblačnosťou. Teplota vzduchu počas dňa by nemala byť vyššia ako 10 stupňov.

Piatok (26.3.) má byť opäť prevažne polooblačno. Ranná teplota sa má pohybovať na úrovni okolo nuly a cez deň sa ortuť teplomera dostane najviac na hodnotu 13 stupňov.

Sobota (27.3.) zostane polooblačná, pričom v podvečerných hodinách nie sú vylúčené dažďové zrážky. Tie nás pravdepodobne budú sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá nanajvýš na hodnotu 15 stupňov.

Nedeľa (28.3.) bude slnečná a jasná, no počas rána ešte treba počítať s veľkou oblačnosťou, ako aj dažďom. V ranných hodinách nám teplomer ukáže štyri stupne nad nulou a počas dňa by sme na ňom mali zaznamenať  najviac 12 stupňov Celzia.